Kontakt pre veľkoobchodnú spoluprácu: +420 606 618 281
Slovenské firmy (platitelia) nakupujú bez DPH.

DC (komerčné)

DC nabíjačky pre vozidlá využívajú jednosmerný prúd (Direct Current, DC) na rýchle nabíjanie elektrických vozidiel, čo je zásadný rozdiel oproti AC (striedavý prúd) nabíjačkám. Tieto nabíjačky sú často umiestnené na verejných miestach, ako sú nákupné centrá alebo diaľničné odpočívadlá, a sú ideálne na rýchle dobíjanie batérie počas ciest. DC nabíjačky môžu poskytovať výrazne vyššie nabíjacie výkony, obvykle v rozmedzí od 20 kW až po viac ako 350 kW, čo umožňuje extrémne rýchle nabíjanie.

Vďaka vysokému výkonu môžu DC nabíjačky nabiť väčšinu elektrických vozidiel od 20% do 80% kapacity batérie za 20 až 30 minút, v závislosti od modelu vozidla a kapacity batérie. Kompatibilita s vozidlami je kľúčová, preto DC nabíjačky obvykle podporujú rôzne štandardy, ako sú CHAdeMO, CCS (Combined Charging System) alebo Tesla Supercharger. Vzhľadom k vysokému nabíjaciemu výkonu vyžadujú DC nabíjačky odolnejšiu infraštruktúru a často sú pripojené k väčším energetickým zdrojom ako domáce AC nabíjačky.

Niektoré DC nabíjačky sú vybavené chladiacimi systémami na zaistenie optimálnej prevádzky a dlhej životnosti zariadenia, najmä pri vysokých teplotách. Cena za používanie DC nabíjačiek môže byť vyššia v porovnaní s domácim AC nabíjaním, vzhľadom na ich vysoký výkon a infraštruktúrne náklady. DC nabíjačky sú obvykle vybavené pokročilými užívateľskými rozhraniami, vrátane dotykových obrazoviek a možnosti bezkontaktného platby. Integrácia s obnoviteľnými zdrojmi energie, ako sú solárne panely alebo veterné turbíny, je stále častejším trendom u DC nabíjačiek, čo umožňuje ekologickejšiu a udržateľnejšiu prevádzku.

 

Najpredávanejšie

Virgo dc
 
od €9 394,65
(od €7 764,17 bez DPH)
1 položiek celkom
Virgo dc
od €7 764,17 bez DPH
od €9 394,65 / ks
Kód: 306135/GEM