Kontakt pre veľkoobchodnú spoluprácu: +420 606 618 281
Slovenské firmy (platitelia) nakupujú bez DPH.

Rexva uhlíková infra vykurovacia fólia 230w/m2

Kód: XT308 XT308/1 XT310 XT310/1 Zvoľte variant
€494,36 / ks €4,31 / ks €395,76 / ks €5,38 / ks od €4,31 / ks €408,56 bez DPH €3,56 bez DPH €327,07 bez DPH €4,45 bez DPH od €3,56 bez DPH
Skladom (7 ks) Skladom (>100 ks) Skladom (61 ks) Skladom (>100 ks) Zvoľte variant
Variant
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Špecifiká:

Model XT308
Kompletné informácie vo formáte PDF na stiahnutie
Spoločnosť Mobler je výhradným distribútorom modelu XT308. REXVA pre Českú republiku

Možno rezať v krokoch po 25 cm.

Vyrobené v Kórei (nie v Číne ).
Tento typ ohrevu vznikol pred viac ako 10 rokmi v Kórei, kde sa bežne používa a zdokonaľuje už mnoho rokov. Je to najúčinnejší typ vykurovania vôbec.Akáje skutočná spotreba infratopovej fólie zaliatej v betóne (betón+anhydrid 10 cm)

Podľa vlastných skúseností:

Novostavba rodinného domu - PENB B (veľmi účinný)

Plocha miestnosti: 85m2
Plocha infračervenej fólie: 72m2 / 16,56kW (bez schodísk, komôr a pod statickým nábytkom)

Ročná spotreba tepla na vykurovanie infrafóliou: 5,880 kW

Tepelná pohoda: min. 21C - nonstop / v prítomnosti osôb 23C

Na vykurovanie domu s úžitkovou plochou 85 m2 spotrebuje naša infrafólia 230 W/m2 ročne 5.888 kW, čo pri dnešných cenách (5,4kč/kw) predstavuje 31.795 Kč.
Mesačné náklady na vykurovanie s našou 230w infrafolia sú teda 2 649 Kč s DPH, čo je v priemere 31,2 Kč/mesiac. sk na 1m2 úžitkovej plochy domu.

Ako si vybrať správnu infračervenú vykurovaciu fóliu? Aký výkon fólie je pre mňa vhodný? Konkurencia ponúka slabšie, prečo?

V našej ponuke nájdete na 99 % najbežnejší variant infračervenej vykurovacej fólie, t. j. 230 W/m2.

Slabšie výkony fólií do 180W/m2 sa vyznačujú pomerne dlhým časovým oneskorením, kým dosiahnu svoje maximum 28C-32C(čo je zároveň dlhší čas na dosiahnutie požadovaných tepelných požiadaviek). Každá z fólií dosahuje svoje maximum, t. j. 28C-32C, výkonovo slabšie fólie ho dosiahnu oveľa neskôr a ak sú v chladnejšom prostredí alebo napríklad zaliate v betóne, nemusia ho dosiahnuť, alebo sa dlho ohrievajú neefektívne a majú tak vynechanú časť, keď sa ochladia o 2-3C a priestor sa ohrieva z akumulovanej energie. Každá správna infrafólia pracuje v sínusoide (vykurovanie/chladenie). Najefektívnejšie je, keď fólia ohrieva väčšiu hmotu, napríklad betónovú podlahu alebo dlažbu. Infrafólia pod plávajúcou alebo vinylovou podlahou je najmenej úsporný z troch spôsobov inštalácie.

Spotreba energie fólií slabších ako 230 W/m2 môže mať drahší vykurovací efekt. Slabšia fólia zaliata do betónovej podlahy sa zvyčajne zahrieva nepretržite, nedochádza k automatickému vypnutiu a odčerpaniu naakumulovanej energie z betónu, preto je spotreba vyššia ako pri silnejšej fólii, ktorá pracuje správne v sínusoide (zahreje podlahu na 28 až 3 C, vypne sa a počká na ochladenie o 2 až 3 C, kým sa opäť zapne). Preto majitelia slabších lacnejších fólií zvyčajne uvádzajú celkovo oveľa vyššiu spotrebu.

Rýchlosť nárastu teploty závisí aj od veľkosti pokrytej plochy - čím vyššie je percento pokrytia podlahy, tým kratší je, samozrejme, čas čakania na dosiahnutie požadovanej teploty.

Komfort použitia vykurovacej fólie v systéme podlahového vykurovania závisí do veľkej miery od regulátora teploty v miestnosti (termostatu). Regulátor sníma teplotu v miestnosti a prostredníctvom snímača aj teplotu podlahy, ktorá by z hygienických dôvodov nemala prekročiť 28 C, ale my sami bežne nastavujeme v termostate teplotu podlahy na 32 C. Jednoducho je to pre nás pohodlnejšie.

Tu sú niektoré hlavné vlastnosti a výhody infračervených vykurovacích fólií:

 1. Rovnomerné vykurovanie: infračervené vykurovacie fólie zabezpečujú rovnomerné vyhrievanie podlahy, čo vedie k príjemnému a rovnomerne vyhriatemu priestoru.

 2. Energetická účinnosť: vďaka priamemu spôsobu vykurovania (infračervené žiarenie) môžu byť tieto systémy často účinnejšie ako tradičné vodné podlahové vykurovanie, najmä v miestnostiach, kde je potrebné rýchle vykurovanie.

 3. Jednoduchá inštalácia: vykurovacie fólie sú tenké a pružné, vďaka čomu sa ľahko inštalujú pod rôzne typy podláh, ako sú laminátové, drevené podlahy alebo koberce. Najlepšie je fóliu zaliať do betónovej podlahy alebo na ňu položiť dlažbu.

 4. Nízka inštalačná výška: Vďaka tenkému profilu fólie sa dajú použiť aj v priestoroch s obmedzenou výškou podlahy, takže sú ideálne na rekonštrukcie.

 5. Zdravotné výhody: Infračervené žiarenie sa považuje za zdravé a môže pomôcť pri uvoľnení svalov a kĺbov. Nevysušuje sliznice a neohrieva vzduch. Nespôsobuje klasický jav infračervených panelov (horúca hlava, studené nohy). Používateľ nepozná rozdiel medzi teplovodným podlahovým vykurovaním. Infračervené vykurovanie ničí plesne, rozkladá ich bunkové zloženie.

 6. Rýchla odozva: V porovnaní s vodným podlahovým vykurovaním infračervené vykurovacie fólie zohrievajú podlahu a miestnosť rýchlejšie.

 7. Náklady, jednoduchosť, životnosť a spotreba. V súčasnosti neexistuje cenovo dostupnejší vykurovací systém s nižšou spotrebou. Tento typ vykurovania vytláča všetky ostatné možné typy a hovoríme to ako predajcovia tepelných čerpadiel, ktoré kvôli tomuto vykurovaniu strácajú na význame. Vychádzame pritom z vlastných skúseností z vlastného domu.

Je dôležité zabezpečiť správnu inštaláciu infračervenej vykurovacej fólie a jej pripojenie k termostatu, aby sa regulovala teplota a zabezpečila bezpečná a efektívna prevádzka.

Inštalácia:

Inštalácia:

Na vykurovanie plochy 20m2 sme použili tento materiál za 9083Kč vrátane DPH 21% t.j. 454 Sk /m2 :


REXVA KARBÓNOVÁ INFRA VYKUROVACIA FÓLIA 230W/M2 20ks 2720,-
PODLAHOVÝ SMART WIFI TERMOSTAT 1ks 1250,-
PE BUDOVACIA FÓLIA 0,2MM S CE 1ks 197,-
INFRA VYKUROVACIA FÓLIA 20ks 2520,-
SILIKÓNOVÉ VODIČE SIF 2,5 SVETLE MODRÉ 12ks 188,-
SILIKÓNOVÉ VODIČESIF 2,5 ČIERNE 12ks 188,-
REXVA SPOJKA 1KS 4ks 40,-
OCHRANNÁHLINÍKOVÁ VODIACA SIEŤ ŠÍRKA 1M 20ks 1980,-

1) Po výstavbe pripravte betónový povrch tak, aby bol rovný a zbavený mechanických nečistôt, rôznych kameňov, špiny, prachu a rôzneho odpadového materiálu. Pripravte 2mm drážku na umiestnenie snímača teploty podlahy, ktorý vedie k termostatu na stene. Snímač teploty má veľkosť 5 mm a je čiastočne zakrytý 3 mm izolačnou fóliou. Snímač teploty by sa mal dotýkať spodnej časti infrafólie v mieste vykurovania (to je tá čierna časť na fólii). Tým sa ochráni (obmedzí) teplota fólie na 28 - 320 °C. Bez tohto snímača by sa fólia zohriala na 60C a mohla by zničiť povrchovú vrstvu (vinyl, koberec, laminát).

2) Položte 3 mm izolačnú fóliu hliníkovou stranou nahor. (Pod betónový výlev používame len 5 mm fóliu, pretože sa pod plávajúcou podlahou mierne prehýba, čo spôsobuje porušenie zámkov plávajúcej podlahy). Nesmú sa prekrývať a snažíme sa o čo najrovnejší povrch. Môžeme si pomôcť obojstrannou lepenkou. Nezabudnite vyrezať otvor pre snímač tak, aby sa dotýkal spodnej strany infrafólie.

3) Na tento ideálne pripravený povrch rozložíme naše infrafólio (medená vrstva je smerom dole). Nesmú sa navzájom prekrývať. Musíme vynechať miesta, kde bude stáť statický ťažký nábytok, ako je kuchynská linka, ostrovček, posteľ ležiaca priamo na podlahe. Fólii nevadí statický nábytok s nohami, napríklad stôl, posteľ s nohami, pohovka s nohami, kancelársky stôl atď. Je to preto, lebo by bolo nelogické vykurovať miesto, ktoré nie je vetrané, nerobilo by nám to dobre a miesto by tvorilo oveľa vyššiu teplotu, ako je požadovaných max. 32 C

Rozložíme fóliu tak, aby sme pokryli čo najväčší priestor, ktorý je ekonomicky možný, vedieme kabeláž k termostatu pre nás najideálnejším spôsobom, aj za predpokladu, že niektoré miesta vynecháme. Ako vidíme na tomto obrázku, kde v budúcnosti plánujeme kancelársky stôl po celej dĺžke. Preto nie je nevyhnutne potrebné mať fóliu až pri stene. Infračervenú fóliu upevníme pomocou lepiacej pásky

4) Pomocou lisovacích klieští a konektorov spojíme fólie 2,5 mm silikónovým káblom do jednotlivých blokov s max. plochou 15 m2, čo predstavuje 15x230= 3450W pre klasický 16A istič a náš podlahový termostat. Čo znamená jeden okruh 15m2 je jeden termostat, , ak chceme viac okruhov na jeden termostat musíme použiť pred každým okruhom stýkač a termostat bude spínať len stýkače.

5) Zakryjeme PE fóliou

6) Zakryjeme ochrannou hliníkovou vodiacou sieťkou a pripojíme ju k PE. Ide o bezpečnostný prvok, ktorý odporúča náš revízny technik a musí sa používať hlavne v kúpeľniach. Chráni osoby, keď sa fólia dostane do kontaktu s vodou.


Povrch sa môže pripraviť týmto spôsobom:

 1. (a) nasypte anhydrit
 2. b) pokryť plávajúcou podlahou (laminátovou a vinylovou)
 3. c) na ňu položiť dlažbu s lepidlom

Odporúčame možnosti A a C. Možnosť B nemá žiadne akumulačné vlastnosti.

Výhody infračerveného uhlíkového vykurovania Rexva

 • Nízke investičné náklady
 • Nízke prevádzkové náklady
 • Nízke náklady na pripojenie k fotovoltaickým panelom
 • Úspora miesta - žiadny kotol
 • Presná regulácia teploty
 • Zónová regulácia
 • Žiadne radiátory - viac možností úpravy interiéru
 • Bezúdržbové vykurovanie
 • Žiadne problémy s dopĺňaním vody a odvzdušňovaním
 • Žiadne riziko otravy oxidom uhoľnatým
 • Žiadne riziko výbuchu
 • Žiadna potreba výstavby a údržby komína
 • Žiadne straty pri prenose tepla - teplo sa vyrába v mieste použitia
 • Šetrné k zdraviu
 • Žiadny elektrosmog - certifikácia
 • Vyhlásenie o zhode CE
 • Životnosť vykurovacej fólie je 100 rokov

Technológia Rexva

Vykurovacia fólia funguje na základe elektrického odporu uhlíka. Infračervená vykurovacia fólia sa skladá zo starostlivo vybraného uhlíka a uhlíkovej pasty a je aplikovaná pomocou modernej technológie (technológia tlače) na PET fóliu.

Tento materiál sa vyznačuje vynikajúcimi izolačnými a žiaruvzdornými vlastnosťami. PET fólia je chránená špeciálnou fóliou LAMINEX. Elektróda z medenej pásky pôsobí ako vodič elektrického prúdu, zatiaľ čo strieborná páska je ochranou proti iskreniu.

Infračervené vykurovanie - technológia známa už roky

Infračervené žiarenie je známe už mnoho rokov - najmä v medicíne.

Táto technológia sa používa pri liečbe ochorení pohybového aparátu alebo dermatologických ochorení. Tým, že rovnomerne ohrieva všetky pevné látky v miestnosti bez toho, aby spôsobovala konvencie vzduchu, je vhodná pre alergikov a astmatikov.
Za zmienku stojí aj to, že infračervený ohrievaný vzduch nevysušuje sliznice nosa a očných spojiviek.

Rexva spĺňa najprísnejšie limity európskej legislatívy. Certifikácia pre elektrosmog, CE, ROHS, ISO

Konvekčný ohrev = teplý a suchý vzduch + studené a vlhké steny.

Dodatočné parametre

Kategória: Infra vykurovacie fólie
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: